Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består pt af 7 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde. Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, derfinder sted hvert år i februar. Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:
Formand

Alexander Estrup

Læser Erhvervsøkonomi

Tlf. 27 47 23 99

For presse: 28 93 25 93

alexander@sr.au.dk

Næstformand

Marie Dall

Læser Jura

Tlf. 20 77 40 18

For presse: 28 93 25 93

marie@sr.au.dk

Meedlem af forretningsudvalget

Erik Haslev Poulsen

Tlf. 27 12 75 78

erik@sr.au.dk

Læser Jura

Medlem af forretningsudvalget

Asbjørn Ravn Rasmussen

Tlf. 28 34 14 71

asbjorn@sr.au.dk

Læser idrætsvidenskab

Medelem af forretningsudvalget

Sofie Agerbæk

Tlf. 25 21 29 77

sofie@sr.au.dk

Læser bioinformatik

Medlem af forretningsudvalget

Anders Weis Hansen

Tlf. 20 15 18 04

anders@sr.au.dk

Læser statskundskab

Medlem af forretningsudvalget

Peter Stounbjerg

Tlf. 61 26 97 02

peter@sr.au.dk

Læser statskundskab