Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består pt af 7 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i december.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

Formand

Peter Stounbjerg

Læser Statskundskab

Tlf. 61 26 97 02

For presse:   30 22 19 87

peter@sr.au.dk

Næstforperson

Jeanette Kusk

Læser didaktik

Tlf.27 51 98 95

For presse: 30 22 19 87

jeanette@sr.au.dk

Medlem af forretningsudvalget

Sofie Agerbæk

Læser bioinformatik

Tlf. 25 21 29 77

sofie@sr.au.dk

Medlem af forretningsudvalget

Anders Mengers Andersen

Læser statskundskab

Tlf.21 56 76 85

mengers@sr.au.dk

Medlem af forretningsudvalget

Mickel Munk

Tlf. 52 93 07 31

mickel@sr.au.dk

Læser diplomingeniør i elektronik

Medlem af forretningsudvalget

Simon Grottrup

Tlf. 

simon@sr.au.dk

Læser civilingeniør i computerteknologi

Medlem af forretningsudvalget

Stine Munkholm Jespersen

Tlf.

stine@sr.au.dk

Læser husdyrhold