25. september 2013

Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består pt af 7 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i februar.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

Formandskabet

 

Alexander Estrup

Formand

Tlf. 27 47 23 99

alexander@sr.au.dk

Læser Erhvervsøkonomi 

 

 

 

Marie Dall

Næstformand

Tlf. 20 77 40 18

marie@sr.au.dk

Læser Jura

 

 

 

Øvrige medlemmer af forretningsudvalget

 

 

Erik Haslev Poulsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 27 12 75 78

erik@sr.au.dk

Læser Jura

 

 

Anders Weis Hansen
Medlem af Forretningsudvalget
Tlf. 20 15 18 04
anders@sr.au.dk

Læser statskundskab

 

Asbjørn Ravn Rasmussen
Medlem af Forretningsudvalget
Tlf. 28 34 14 71
asbjorn@sr.au.dk

Læser Idrætsvidenskab

 

Sofie Agerbæk
Medlem af Forretningsudvalget
Tlf. 25 21 29 77
sofie@sr.au.dk

Læser Molekylærbiologi

 

Peter Stounbjerg
Medlem af Forretningsudvalget
Tlf. 61 26 97 02
peter@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.