Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består pt af 7 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i februar.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

 

Krestina Vendelbo Christensen

Formand

Tlf. 23 69 46 30

krestina@sr.au.dk

Læser Engelsk 

 

 

Hanna-Louise Schou Nielsen

Næstformand

Tlf.  31 66 36 64

hanna@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

Øvrige medlemmer af forretningsudvalget

 

 

Alexander Estrup

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 27 47 23 99

alexander@sr.au.dk

Læser Erhvervsøkonomi og Samfundsfag 

 

 

Erik Haslev Poulsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 27 12 75 78

erik@sr.au.dk

Læser Jura

 

 

Marie Dall

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 20 77 40 18

mailto:marie@sr.au.dk

Læser Jura

 

 

Lærke Lyhne Nielsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 61 72 38 29

mailto:laerke@sr.au.dk

Læser Fysik

 

 

Mille Petersen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 30 22 19 87

mailto:mille@sr.au.dk

Læser Statskundskab