Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består af pt af 6 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i februar.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

Emil Outzen

Formand

Tlf. 51 34 04 35

emil@sr.au.dk

Læser Økonomi

 

 

 

 

 

 

Søren Fauerskov Hansen

Næstformand

Tlf.  20 94 72 02

soren@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

 

 

Øvrige medlemmer af forretningsudvalget

 

 

 

Nanna Winther

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 30 23 11 23

nanna@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

 

 

 

 

Krestina Vendelbo Christensen

 

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 23 69 46 30

krestina@sr.au.dk

 Læser Engelsk

 

 

 

 

 

Carina Molsen Nielsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 29 62 73 92

carina@sr.au.dk

  Læser Filosofi

 

 

 

 

 

 

 

 

Tobias Fuglsbjerg Aakjær

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 93 99 90 29

tobias@sr.au.dk

Læser Uddannelsesvidenskab

 

 

 

 

 

Michael Bohn Faldborg

Medlem af forretningsudvalget

Michael@sr.au.dk

Læser Molekylærbiologi