Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består af syv studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i februar.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

FU_portr+ªt - 3

Emil Outzen

Formand

Tlf.: 51 34 04 35

emil@sr.au.dk

Læser Økonomi

 

 

 

 

fu_portr+ªt_hanni2 - 1

Hanna-Louise Nielsen

Næstformand

Tlf. 31 66 36 64

hanna@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

 

 

Øvrige medlemmer af forretningsudvalget

 

Nanna Winther

Medlem af forretningsudvalget

Tlf:

Nanna@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

Niels Hvingelby

Medlem af forretningsudvalget

Tlf: 93 94 99 78

Niels@sr.au.dk

                                                                                     Læser Økonomi

 

Carina Molsen Nielsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf: 29 62 73 92

Carina@sr.au.dk

                                                                                      Læser Filosofi

 

Søren Fauerskov Hansen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf: 20 94 72 02

Soren@sr.au.dk

                                                                                     Læser Statskundskab

 

Aria Djavad-Nia

Medlem af forretningsudvalget

Tlf: 20 64 84 20

aria@sr.au.dk

Læser Statskundskab