Studenterrådets Forretningsudvalg består pt af 7 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i februar.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

 

Formandskabet

Alexander Estrup

Formand

Tlf. 27 47 23 99

For presse: 28 93 25 93

alexander@sr.au.dk

Læser Erhvervsøkonomi 

 

 

 

Marie Dall

Næstformand

Tlf. 20 77 40 18

For presse: 28 93 25 93

marie@sr.au.dk

Læser Jura

 

 

 

 

Øvrige medlemmer af forretningsudvalget

Erik Haslev Poulsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 27 12 75 78

erik@sr.au.dk

Læser Jura

 

 

 

Asbjørn Ravn Rasmussen

Medlem af Forretningsudvalget

Tlf. 28 34 14 71

asbjorn@sr.au.dk

Læser Idrætsvidenskab

 

 

 

Sofie Agerbæk

Medlem af Forretningsudvalget

Tlf. 25 21 29 77

sofie@sr.au.dk

Læser Bioinformatik

 

 

 

Anders Weis Hansen

Medlem af Forretningsudvalget

Tlf. 20 15 18 04

anders@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

Peter Stounbjerg

Medlem af Forretningsudvalget

Tlf. 61 26 97 02

peter@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0 Kommentarer

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.