Forretningsudvalget

Studenterrådets Forretningsudvalg består pt af 7 studenterpolitikere, som varetager Studenterrådets daglige ledelse og politiske arbejde.

Forretningsudvalgets medlemmer er studerende fra forskellige studier, som vælges af Studenterrådets Fællesråd på det konstituerende møde, der finder sted hvert år i februar.

Herunder kan du finde navne og kontaktoplysninger på Studenterrådets formand, næstformand og de øvrige medlemmer af forretningsudvalgets medlemmer:

 

Carina Molsen Nielsen

Formand

Tlf. 29 62 73 92

carina@sr.au.dk

Læser Filosofi

 

 

 

 

 

Søren Fauerskov Hansen

Næstformand

Tlf.  20 94 72 02

soren@sr.au.dk

Læser Statskundskab

 

 

 

 

 

 

 

Øvrige medlemmer af forretningsudvalget

 

 

Krestina Vendelbo Christensen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 23 69 46 30

krestina@sr.au.dk

 Læser Engelsk

 

 

 

 

 

Tobias Fuglsbjerg Aakjær

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 93 99 90 29

tobias@sr.au.dk

Læser Uddannelsesvidenskab

 

 

 

 

 

Alexander Estrup

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 27 47 23 99

alexander@sr.au.dk

Læser Erhvervsøkonomi og Samfundsfag 

 

Erik Haslev Poulsen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 27 12 75 78

erik@sr.au.dk

Læser Jura

 

Sara Lentz Jørgensen

Medlem af forretningsudvalget

Tlf. 26 36 61 01

sara@sr.au.dk

Læser Politik og Økonomi